תקלות בחסות מיקרוסופט: ענקית התוכנה דורשת מלקוחותיה להסיר באופן מידי כמה מעדכוני התוכנה שהפיצה בשבוע שעבר עבור מערכות ההפעלה חלונות 7, 8 ו-8.1. העדכונים הגיעו במטרה לפתור מספר תקלות מינוריות בליבת הקוד של המערכת, אך זמן קצר לאחר הפצתם התגלה שהם גורמים לקריסות חוזרות ונשנות.

אחד מהעדכונים הבעיתיים הוא MS14-045 שנועד לפתור בעיה בתצוגת הגופנים. לאחר התקנת העדכון דיווחו משתמשים רבים על הופעת השגיאה Stop 0x50 דרך “מסך המוות הכחול” (BSOD). דרך קבוצות הדיון של מיקרוסופט התקבלו דיווחים על שגיאה דומה שמקורה בעדכונים אחרים מאותה חבילה ששוחררה ביום שלישי שעבר, ולאו דווקא בעדכון MS14-045.

בכדי לפתור את התקלה, ממליצה מיקרוסופט להסיר ארבעה מהעדכונים שהפיצה לאחרונה, אלא שגם כאן יש בעיה. למרבית המשתמשים אין אפשרות לגשת לממשק הסרת העדכונים משום שהקריסה מתרחשת מיד עם עלייתה של מערכת ההפעלה. לפיכך, מספקת החברה פתרון ארוך וסבוך יותר: העלאת מערכת ההפעלה במצב בטוח (Safe Mode) דרך דיסק ההתקנה וביצוע 12 שלבים שאנו בספק אם יוכלו להתבצע על ידי משתמשים פשוטים.

לחצו כאן לפתרון המלא של מיקרוסופט

one-windowsעל פי הודעתה של מיקרוסופט, חבילת העדכון הבעייתית הוסרה ממערכת העדכונים האוטומטיים ומאתר האינטרנט של החברה. השפעתה של פעולה זו עשויה לקחת זמן מה, ולכן היינו ממליצים להימנע מהתקנת עדכונים בימים הקרובים, או לחילופין לבחור שלא להתקין את החבילות הבעייתיות.

עוד לא נתקלתם בקריסות? אל תגידו “לי זה לא יקרה” – כדאי לבדוק כבר עכשיו אם העדכונים הבעיתיים מותקנים על המערכת שלכם ולהסיר אותם בהקדם: לוח בקרה (Control Panel) > תכניות (Programs) > תוכניות ותכונות (Programs and Features) > הצג עדכונים מותקנים (View installed updates) > נסו לאתר את החבילות הבעייתיות מהרשימה למטה, ואם קיימות – הסירו אותן.

  • KB2982791
  • KB2970228
  • KB2975719
  • KB2975331